Drugie życie starego zegara


     Dostałam niedawno od Cioci stary zegar, który był jej już zupełnie niepotrzebny i od lat leżał zapomniany w piwnicy. Zegar był oczywiście popsuty, brakowało sporej części mechanizmu. Osobiście nigdy nie byłam amatorką zegarów i żeby tak powiesić sobie go na ścianie, to nie bardzo mi się uśmiechało. Skrzynia natomiast i owszem, bardzo mi się podobała. 
Uznałam, że z racji swojej delikatnej konstrukcji skrzynia doskonale nada się na małą witrynkę na różne drobiazgi. Żaden tam wielki mebel, raczej subtelna ozdoba. Żeby ten pomysł zrealizować, trzeba było dorobić mały blacik i  podstawę. Nie muszę mówić, że wszystko do kupy połączył mi mąż.


Zeszlifowałam lakier i długo biłam się z myślami, czy zostawić ją w naturalnym kolorze - w końcu to dąb.  Jednak w oryginalnej wersji szafka wcale nie była delikatna, a o taki efekt mi chodziło. Zdecydowałam więc, że pomaluję ją tradycyjnie - na biało.


Ponieważ mam pociąg do pięknych gałek, to i tym razem nie mogłam się oprzeć. Wybrałam złotą, kryształową, bo świetnie podkreśla delikatność witrynki. 

Zegar w takiej postaci całkiem do mnie przemawia, choć pewnie niejeden chciałby mi urwać głowę, że zbezcześciłam zegar i zamalowałam piękny dąb. Wszystko jest jednak kwestią gustu, a odwieczna wojna zwolenników i przeciwników malowania nigdy się nie skończy.

Pozdrawiam 
Kasia

Komentarze

 1. Dziękuję :)i cieszę się bardzo, że do mnie trafiłaś. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Super! Wlasnie sie zastanawialam co zrobic ze swoja obudowa po zegarze.. juz wiem ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudowna robota!!!
  Ja mam pytanie: czym szlifowała Pani ten zegar, czy używała jakiegoś rozpuszczalnika w żelu do starych powłok??? I drugie: czy zegar oryginalnie miał przeszkolone boki,czy to Państwo wykonali te okienka z boku??? Będę wdzięczna, też mam zegar do renowacji.
  Pozdrawiam- laik Sylwia ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pięknie dziękuję. Do szlifowania użyłam papieru ściernego, a te fajne przeszklone boki są oryginalne. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia przy pracy :)

   Usuń

Publikowanie komentarza

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

MÓJ INSTAGRAM

Obserwatorzy