Stare magiczne zwierciadło
     Znalazłam kiedyś w Internecie piękne, stare lustro na sprzedaż. Tak mi się  spodobało, że pojechałam je zobaczyć na żywo i... zakochałam się od pierwszego wejrzenia. Lustro było ogromne, ponad dwumetrowe. Oczywiście było mocno zniszczone, ale miało swój niesamowity urok, klasę i tajemnicę... Tafla zwierciadła też mocno nadszarpnięta zębem czasu. Można sobie tylko wyobrażać, jakie historie to lustro widziało, ile pięknych dam się w nim przeglądało...oj fantazja szaleje :).Lustro było pomalowane brązową farbą. Na szczęście, zapewne z powodu wieku, dosyć łatwo dała się zdrapać. Chociaż pilastry mnie trochę przystopowały, wyskrobać farbę z zawijasów i zagłębień nie było aż tak łatwo. Największym problemem był jednak spód lustra. Być może stało ono w jakiejś podstawie, bo na bokach  brakowało forniru i ogólnie dół był taki jakby niewykończony. Trzeba więc było dorobić jakąś ładną podstawę.
Znajomy stolarz wyfrezował mi dębową listewkę, której użyłam do uzupełnienia ubytków i wykończenia boków podstawy, resztę "stworzyliśmy" razem z mężem, wykorzystując ostatecznie moją dębową półkę, która chwilowo nie miała zagospodarowania.

 
Tafla zwierciadła, jak widać, już mocno podniszczona, na szczęście głównie na górze i na dole. Na wysokości twarzy widoczność całkiem dobra. Osobiście uważam, że właśnie w tym zniszczeniu tkwi cały urok, czar i magia.


Zdjęcia wyszły mi dosyć niewyraźne, rozmyte, trochę nierealne, ale lubię je takie. Kojarzą mi się z baśniowym, magicznym światem - jak to zwierciadło.


A Wy co sądzicie? 


Pozdrawiam serdecznie
Kasia

Komentarze

 1. Gratuluje upolowania takiej pięknej rzeczy. Lustro jest cudowne, bajeczne, jest w nim tajemnica i wiele uroku.

  OdpowiedzUsuń
 2. Cieszę się, że Ci się podoba. Fajnie, że są jeszcze amatorzy takich staroci :)Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta pokryta patyną tafla lustra ma mnóstwo uroku, a całość wygląda bardzo klimatycznie. Witam wśród miłośników prac ręcznych. Pozdrawiam.:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za ciepłe przyjęcie :)Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 4. Wspaniałe lustro znalazłaś, jest niesamowite! A tafla, tak jak piszesz, jest urokliwa dzięki tym oznakom starości. Sama mam toaletkę/psychę z niedoskonałym już lustrem, ale za to jeszcze bardziej ją lubię:) Serdeczne uściski:*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z wymienioną taflą też byłoby pewnie ładne, ale to już nie to samo prawda :)Jestem bardzo ciekawa Twojej toaletki. Pozdrawiam ciepło

   Usuń
 5. O matulu ależ cudeńko! Jest prześliczne. Dzięki tej podniszczonej tafli wygląda jeszcze bardziej tajemniczo i magicznie. Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

MÓJ INSTAGRAM

Obserwatorzy